Булінг

У зв’язку з набранням чинності Закону України від 18.12.2018р №2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів Украіни від 13.09.2017 №638-р «Про реалізацію просвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» для учнів Келебердянського НВК практичним психологом проведено уроки «Стоп булінг"

Метою проведення тематичних уроків було роз’яснення положень Закону Украіни учням та створення у закладі безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).

Під час занять діти з цікавістю розглядали презентаційні матеріали, грали в ігри, висловлювали свої думки про булінг.

Якщо підсумувати усе, що обговорювали учні, виходить, що булінг - це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.

Учням було запропоновано подивитися декілька відеороликів, в яких розповідається про шкільний булінг, як же він виглядає. Адже де-коли учні навіть не розуміють, що те, що відбувається з ними – це булінг. Після перегляду відеороликів учні робили повідомлення про види булінгу: фізичний, економічний, психологічний, сексуальний, кібербулінг.

У ході дискусії зробили висновок, що багато хто не надає булінгу вагомого значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка за відсутності своєчасної реакції переростає в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність. Але самим покаранням за фізичне насильство неможливо охопити усі аспекти булінгу. В Україні наразі серед підлітків поширене явище булінгу, що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, тощо.

В кожній країні існують свої власні методи боротьби з булінгом. Працюючи в групах, учні розробили «Стратегії боротьби з булінгом» та презентували свою роботу. Школярі визначили найголовніше: ми всі – учасники процесу булінгу, чи як агресор, чи як жертва, чи як спостерігач. І ми маємо про це говорити, маємо діяти, а не стояти осторонь.